ویولن

ویولن از ساز های اروپایی است که در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. این ساز نوای آرامش بخشی داشته که نت های بسیاری را می توان با ویولن به تحریر در آورد. ویولن در ارکستر های بزرگ به عنوان تک نوازی و یا به طور جمعی نواخته شده و تکمیل کننده روح ارکستر ها می شود. ملل مختلف در موسیقی های خود از ویولن بهره می برند و نواختن آن حد و مرزی را نمی شناسد.

ارسال رایگان باغلاما به سراسر کشور

ویولن چیست؟

ویولن سازی است که بر روی شانه قرار گرفته و نوازنده آن را می نوازد. این ساز در دسته ساز های زهی- آرشه ای قرار گرفته که جنس چوبی دارد. عده ای بر این باورند که ویولن از خانواده ساز رباب می باشد. برای نواختن این ساز باید از دو دست خود استفاده کنید تا تکنیک های مختلف را بتوانید اجرا کنید. ویولن 4 سیم اصلی داشته و این سیم ها به وسیله آرشه ای از جنس موی اسب، روده گوسفند و یا استیل نواخته می شود. سیم ها توسط آرشه ویولن به ارتعاش درآمده و در بدنه توخالی آن انعکاس می کنند. کوک این ساز نسبت به دیگر ساز ها از نیازمند دقت ویژه ای می باشد.

خرید ویولن

خرید ویولن برای نوازندگان مبتدی تا حرفه ای خریدی حساس به حساب می آید. شما باید قبل از خرید ویولن با انواع آن آشنایی کامل داشته باشید تا بهترین مدل را برای خود انتخاب کنید. البته باید در نظر داشته باشید که معمولا ویولن های الکترکی را افراد حرفه ای تر خریداری می کنند. این ویولن ها با خروجی سیگنال در ارتباط بوده که نیاز به مهارت های خاص دارد. خرید ویولن را می توانید از فروشگاه مهرساز یعنی همین سایت انجام دهید. این مجموعه ارسال به سراسر کشور داشته و در هر نقطه ای از ایران که حضور دارید می توانید خریدی مطمئن را از فروشگاه با اعتبار تجربه کنید. همچنین خرید گیتار کلاسیک نیز از این مجموعه برایتان صرفه اقتصادی خوبی خواهد داشت.

قیمت ویولن

قیمت ویولن بستگی به مدلی که انتخاب کرده اید، دارد. برخی مدل ها قیمت های مناسب تری داشته که توصیه می شود افراد مبتدی اول به سراغ این مدل ها بروند. هنرجویان تازه وارد ممکن است که آشنایی کاملی با ویولن نداشته و به آن آسیب بزنند؛ از همین رو ویولن با قیمت های پایین در محصولات قرار گرفته است. فروشگاه مهرساز با کم کردن سود فروشگاهی خود، ویولن های اصل و اورجینال را با قیمت های اقتصادی و مناسب برای شما عرضه کرده است. به طور کلی ویولن  در دسته ساز های گران محسوب می شود. با این وجود سعی کرده ایم تا با کنترل قیمت ها، در زمینه نشر فرهنگ موسیقیای کشور قدمی بزرگ برداشته باشیم. قیمت هنگ درام در این مجموعه همانند ویولن با تخفیفات ویژه در نظر گرفته شده است.

اجزای ویولن چه می باشد؟

اجزای ویولن را باید به خوبی بشناسید تا تبدیل به یک نوازنده حرفه ای برای ویولن شوید. در ادامه اجزای ویولن را به طور کامل توضیح خواهیم داد:

آرشه ویولن

آرشه ویولن به قطعه ای گفته می شود که از موی اسب و یا استیل ساخته ساخته شده و نوازنده آن را بر روی سیم های ویولن قرار می دهد تا صدای ویولن طنین انداز شود.

حلزونی ویولن

حلزونی ویولن یک قسمت تزئینی است که با چوب تراشیده می شود. حلزونی ویولن در نواحی بالایی ساز قرار می گیرند.

گوشی های کوک ویولن

چهار گوشی کوک ویولن وجود دارد که سیم ها به در آن پیچیده شده اند. اگر سیم ها را به وسیله گوشی های کوک ویولن سفت کنیم صدای زیر، و اگر شل کنیم صدا های بم تولید می شود.

جعبه کوک ویولن

جعبه کوک ویولن یک محفظه ای است که سیم ها به دور گوشی کوک ویولن پیچیده شده اند.

شیطانک ویولن

شیطانک ویولن یک قطعه چوبی بوده که بین جعبه کوک ویولن و صفحه انگشت گذاری قرار می گیرد. این شیطانک 4 شیار داشته که سیم ها از آن ها عبور می کنند و به صفحه انگشت گذار می رسند.

گردن ویولن

گردن ویولن به قسمتی گفته می شود که بین بدنه ساز و حلزونی قرار گرفته و آن ها را به یکدیگر متصل می کنند.

صفحه انگشت گذاری ویولن

صفحه انگشت گذاری ویولن به سطحی گفته می شود که بر روی آن انگشتان دست نوازنده قرار گرفته و سیم های ویولن فشار داده می شود. صفحه انگشت گذاری معمولا از چوب درخت آبنوس تولید شده تا کیفیت بهتری را ارائه دهد.

صفحه جلویی ویولن

صفحه جلویی ویولن اجزای دیگر بر روی آن قرار گرفته و به دلیل حفظ استحکام بیشتر از چوب صنوبر تولید می شوند.

تیغه ویولن

تیغه ویولن به نوار های نازک چوبی گفته می شود که در کناره ویولن قرار می گیرد. این تیغه ویولن وظیفه وصل کردن دو صفحه، یعنی صفحه پشتی و جلویی ویولن را برعهده دارد.

سیم ویولن

سیم ویولن 4 عدد می باشد. این سیم ها از گوشی های ویولن تا سیم گیر کشیده شده اند. سیم ویولن از موادی چون: روده حیوانات و یا مواد مصنوعی تولید می شود.

کلاف ویولن

کلاف ویولن به دور ویولن پیچیده شده تا از ساز شما محافظت بیشتری کند. این کلاف از جنس چوب سه لایه می باشد.

پل ویولن

پل ویولن قطعه چوبی است که در سیم های ویولن قرار می گیرد. کشش سم ها آن را در جای خود تثبیت کرده و با کشیدن آن صدای ارتعاشات به وجود آمده طنین انداز می شود.

سوراخ F ویولن

سوراخ F ویولن به حفره هایی گفته می شود که صدای ویولن از آن به گوش شما می رسد. ظاهر این حفره ها شبیه به حرف انگلیسی F شکسته می باشد.

SOUND POST ویولن

SOUND POST ویولن در کنار پل قرار گرفته و در صدا سازی ویولن تاثیر به سزایی خواهد داشت.

سیم گیر ویولن

سیم گیر ویولن یک قطعه چوبی مثلث شکلی است که در انتهای ساز قرار می گیرد. این قطعه وظیفه نگه داشتن سیم ویولن را عهده دار می باشد.

چانه گیر ویولن

چانه گیر ویولن قطعه پلاستیکی است که هنگام نوازندگی چانه خود را بر روی آن قرار می دهید.

خرک ویولن

خرک ویولن از سیم گر پشتیبانی کرده و فشار سیم ها را تحمل می کند.

پیکاپ ویولن

پیکاپ ویولن در ویولن های الکتونیکی وجود داشته و صوت را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند.

🟢 توصیه ما برای شما خرید کالیمبا با بهترین قیمت می باشد.

انواع ویولن

انواع ویولن باعث شده تا همه افراد، از مبتدی تا حرفه ای بتوانند ویولن مناسب خود را داشته باشند.

ویولن آکوستیک

ویولن آکوستیک خروجی صدای الکتریکی داشته و در سک موسیقی هایی چون پاپ و یا راک استفاده می شود. پیکاپ ها در ویولن آکوستیک مغناطیسی و یا فیزو الکتریک است. ویولن آکوستیک بدنه توخالی چوبی داشته و هیچ افکتی در آن به کار گرفته نمی شود.

ویولن الکتریک

ویولن الکتریک شکل های ظاهری متفاوتی دارند. این ویولن ها برای ایجاد صدا نیاز به آمپلی فایر داشته و از افکت های متعددی برای جذاب کردن صدا بهره می برد. ویولن الکتریک برخلاف دیگر ویولن ها که 4 سیم داشته، تا 7 سیم هم دارا می باشند.

ویولن ویولا

ویولن ویولا که به ویولن آلتو نیز مشهور می باشد، از ریشه ویولن ها بوده و شباهت های بسیاری با آن دارد. طول ویولن ویولا حدود 5 سانتی نتر از ویولن های عادی بیشتر بوده و صدای بم تری از خود تولید می کند. این مدل از ویولن را می توانید بین دو پا قرار داده و شروع به نواختن کنید.

ویولن سل

ویولن سل از دیگر ویولن ها سایز بزرگتری را به خود اختصاص می دهد. یک میله ای زیر ویولن سل قرار داشته که آن را در زمین ثبیت می کند تا نوازنده آن را بین دو پا قرار داده و بنوازد. ویولن سل معمولا از چوب های با دوامی چون افرا و یا کاج تولید می شود.

ویولن دابل باس

ویولن دابل باس یا همان ویولن کنتر باس از بزرگترین ساز های زهی – آرشه ای می باشد. این مدل از ویولن صدای بسیار بمی را تولید کرده و در ارکستر های جهانی استفاده می شود. این ساز چهار سیم داشته ولی در در مواقعی نمونه های پنج سیمه آن نیز دیده شده است.