هنگ درام

ارسال رایگان باغلاما به سراسر کشور

هنگ درام چیست؟

هنگ درام یک ساز کوبه ای بوده که در قرن 21 ساخته شده است. خروجی صدای هنگ درام یک صدای هارمونیک بوده و بسیار زیبا می باشد. این ساز توسط دو پوسته فلزی که به هم چسبیده شده تشکیل شده و پوسته های فلزی از آلیاژ های مختلفی ساخته می شوند. هنگ درام برخلاف دیگر ساز ها کوک نشده و در ابتدای که آن را خریداری می کنید کوک مشخصی دارد. سوراخی که در وسط هنگ درام گذاشته شده باعث می شود تا خروجی صدا، آوایی مرموزانه و جادویی داشته باشد. این ساز اخیرا بین مردم شهرت پیدا کرده در حالی که دو دهه از اختراع هنگ درام گذشته است. حجم و کیفیت صدای هنگ درام به نوع دایره ای که آن را تولید کرده اند بستگی دارد.

خرید هنگ درام

خرید هنگ درام برای علاقه مندان به حوزه موسیقی بسیار جذاب بوده است. هنگ درام در واقع دو دهه است که وارد دنیای موسیقی شده است اما جدیدا این موسیقی بین مردم طرفدار پیدا کرده است. نت های هنگ درام به دلیل یک پارچگی این ساز هارمونیک خاصی داشته است. به قوس بالای هنگ درام دینگ گفته می شود که نت ها بر رو آن سوار می شود و به قسمت پاین آن گو گفته شده و یک سوراخ در وسط داشته که صدای نت ها از آن خارج می شود.

امروزه خرید هنگ درام به شدت مورد توجه قشر جوان جامعه شده زیرا هم صدای دل نشین داشته و هم آموزش آن راحت تر است. اگر شما قصد خرید هنگ درام دارید و به دنبال این هستید که یک خرید خوب و با کیفیت داشته باشید پیشنهاد می کنیم این ساز را از فروشگاه مهرساز خریداری کنید. مهرساز مزیت هایی را دراد که باعث شده مشتریان خرید هنگ درام را از این فروشگاه انجام دهند. از جمله این مزایا می توان به ارسال رایگان به سراسر کشور و هم چنین ارائه هنگ درام با قیمت پایین تر نسبت به بازار اشاره کرد.

انواع هنگ درام

هنگ درام یک ساز جدید بوده و در هزاره جدید طرفداران زیادی پیدا کرده است. به قدری آوای این ساز دل نشین و آرام بوده که در جلسات یوگا و مدیتیشن از آن استفاده می کنند. نحوه نواختن آن ساده بوده و همین ویژگی آن را از دیگر ساز ها متمایز کرده است. به طور کلی هنگ درام نیز مانند گیتار کلاسیک از دو آلیاژ مختلف ساخته می شود و تفاوت هایی با یکدیگر دارند. با توجه به شرایط خودتان یکی از این دو نوع را می توانید انتخاب کنید. در ادامه هر یک از این دو مدل را به تفکیک توضیح خواهیم داد تا متوجه تفاوت آن ها شوید.

هنگ درام با جنس فولاد نیتراد

نیتروژن در دمای بالا نیترید های پایدار را تشکیل می دهد. علت آنکه هنگ درام با جنس فولاد نیتراد می سازند این است که، بسیار سخت مقاوم بوده و در برابر خوردگی مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. صدایی که هنگ درام با جنس فولاد نیتراد از خود نشان می دهد تفکک بالا و کشش کمی داشته و از این جنس معمولا در ضبط های استدیویی استفاده می شود.

هنگ درام با جنس استیل ضد زنگ

آلیاژ های کروم با آهن ترکیب می شوند و استیل ضد زنگ را می سازند. هنگ درام با جنس استیل ضد زنگ خورده نمی شود؛ زیراکه از عنصر کروم در تولیدات آن استفاده شده است. عنصر کروم وظیفه ضد خوردگی داشته و برای کسانی که نگران زنگ زدن ساز خود هستند مناسب می باشد. هم چنین باید اشاره کرد که صدای زیر با کشش بالایی دارد.

قیمت هنگ درام

قیمت هنگ درام به نسبت کمی گران تر بوده و به علت این است که تعداد سازندگان این ساز در دنیا شاید به دویست نفر هم نرسد و تخصص زیادی برای تولید هنگ درام خوب می خواهد. هم چنین با توجه به اینکه این ساز در بین جوانان محبوب بوده، در خواست برای خرید آن بالاتر رفته و به طبع قیمت هنگ درام نیز بالاتر می رود. سازندگان هنگ درام باید روز ها وقت خود را برای تولید بگذارند و چکش کاری های ظریف انجام دهند تا به نت های اصلی خود برسد.

البته فروشگاهی که از آن خرید می کنید نیز مهم است؛ زیراکه اگر فروشگاه سود کمی را برای محصولات خود در نظر بگیرد به نفع شما شده و آن را خریداری می کنید. قیمت هنگ درام در مهرساز باعث شده تا خرید این محصول همانند خرید ملودیکا طرفدران زیادی را به خود اختصاص دهد.

هنگ درام مخصوص افراد مبتدی

افراد مبتدی معمولا از هنگ درام های ارزان تر مانند مدل استیل ضد زنگ استفاده می کنند؛ زیرا بسیاری از آن ها شرایط نگهداری هنگ درام را نمی دانند و زنگ زدن هنگ درامشان یک چالش بزرگ برایشان محسوب می شود. افراد مبتدی بهتر است از این محصول استفاده کنند چون برای کسانی که دست های ظریفی داشته کشش صدایی بالا داشته و نت ها بیشتر به گوششان می رسد. البته باید بگوییم که هنگ درامی که برای افراد مبتدی تولید می شود کیفیت بسیار خوبی داشته و بعد از اطمینان از کیفیت آن، وارد مجموعه خود می کنیم.

هنگ درام مخصوص افراد حرفه ای

هنگ درام مخصوص افراد حرفه ای کشش صدایی پایین اما تفکیک صدایی بالاتری دارند. تفکیک صدایی برای نوازنده حرفه ای هنگ درام بسیار مهم تلقی می شود. معمولا افراد حرفه ای جلوی دوربین و یا در استدیو ها شروع به نواختن هنگ درام کرده و احتیاج به کشش پایین صدا را دارند. هنگ درام نیز شرایطی مانند قیمت کالیمبا را دارد و به دلیل تفاوت کیفیت ها شاهد تفاوت در قیمت آن ها خواهید بود. در این سایت به فکر افراد حرفه ای نیز بوده ایم و برای آن ها هنگ درام های با کیفیت و قیمت مناسب را ارائه کردیم تا اندکی رضایت را در دل های شما ایجاد کرده باشیم.

نکات نگهداری هنگ درام

نکات نگهداری هنگ درام سبب می شود تا عمر این ساز بیشتر شده و مدت طولانی تری را از این ساز استفاده می کنید.

  • برای نواختن هنگ درام اگر اجسام سختی مانند انگشتر در دست دارید آن را در بیاورید؛ زیراکه به بدنه هنگ درام آسیب می زند.
  • روغن زدن به هنگ درام را جدی بگیرید. اگر به هنگ درام خود را روغن بزنید از زنگزدگی آن جلوگیری می کنید.
  • زمانی که از هنگ درام استفاده نمی کنید آن را داخل کاور نگذارید؛ زیراکه کاور باعث افزایش رطوبت در محیط اطراف هنگ درام می شود.
  • اگر می خواهید هنگ درام خود را جا به جا کنید حتما از یک کاور مخصوص استفاده کرده تا خراش و یا آسیبی نبیند.
  • هنگ درام خود را مدت زیادی در معرض نور خورشید مستقیم قرار ندهید.
  • از هنگ درام خود به خوبی مراقبت کرده و از برخورد اجسام سنگین به آن جلوگیری کنید.
  • با دستان تمیز شروع به نواختن هنگ درام کنید تا ساز شما آلوده نشود.