گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک یکی از ساز های جذاب برای طرفداران موسیقی است؛ زیراکه آوای بسیار دل نشینی دارد. پیش از خرید گیتار کلاسیک دعوت می کنیم تا در ادامه از محصولات فروشگاه ما دیدن نمایید.

ارسال رایگان باغلاما به سراسر کشور

نمایش 1–6 از 8 نتیجه

گیتار کلاسیک چیست؟

گیتار کلاسیک همانطور که از نامش پیداست، نوعی ساز کلاسیک است که ظاهری شبیه عدد هشت انگلیسی داشته و کاسه ای تو خالی دارد. ساختار سیم های گیتار کلاسیک با دیگر گیتار ها متفاوت بوده و سه سیم نایلونی و سه سیم ابریشمی با سیم پیچ های فلزی دارد. صدای گیتار کلاسیک گرم با اتک های نرم داشته و بازه داینامیک بیشتری را شامل می شود.

گیتار کلاسیک بافتی هارمونیک و کنتر پوانتیک داشته و می توانید با آن ملودی و نت های پیچیده را به خوبی اجرا کنید. به همین دلیل در بعضی موارد با این نوع گیتا  تک نوازی می کنند.برخلاف چیزی که در صفحه خرید سه تار به آن اشاره کردیم، گیتار کلاسیک کاملا خارجی بوده ولی در بین ایرانی ها به شدت پرطرفدار است. این ساز تاریخچه کهنی داشته و بعد از آن انواع مختلفی به بازار آمده اند ولی هم چنان محبوبیت خود را در بین موسیقی دانان حفظ کرده و افراد زیادی تمایل به یاد گیری موسیقی گیتار کلاسیک داشته اند.

خرید گیتار کلاسیک

خرید گیتار کلاسیک از خرید های شیرین برای نوازندگان علاقه مند به این سبک می باشند. فروشگاه مهرساز خرید گیتار کلاسیک را برای شما آسان کرده و بهترین کیفیت را به شما عرضه می کند. متریال استفاده شده در گیتار کلاسیک در نوع آوای آن بسیار تاثیرگزار بوده و اگر جنس سیم و بدنه آن خوب نباشد از نواختن آن قطعا لذت نخواهید برد.

خرید گیتار کلاسیک در فروشگاه ما بسیار مطمئن بوده؛ زیراکه مستقیما از استاد برتر این ساز گیتار را خریداری کرده و کسی که در این زمینه فعال بوده و تجربه دارد، قطعا جنس بدی را به شما نمی فروشد تا اعتبار خود را خراب نکند. همان طور که در بحث خرید هنگ درام نیز گفته شد، شما می توانید تمامی محصولات مدنظر خودتان را با ارسال رایگان به سراسر کشور سفارش دهید و در سریع ترین زمان ممکن از ما دریافت نمایید.

خرید گیتار کلاسیک به صورت آنلاین

خرید گیتار کلاسیک آنلاین در این سایت امکان پذیر بوده و دیگر نیازی نیست که ساعت ها برای خرید این محصول در مراکز خرید جست و جو کنید. به راحتی در منزل سفارش آنلاین خود را ثبت کرده و این محصول به طور رایگان راهی درب منزل شما می شوید. هم چنین با خرید گیتار کلاسیک آنلاین در مهرساز نگرانی بابت کیفیت و ساخت آن نداشته اید. ما این آیتم ارسال رایگان را بر روی محصولات خود مانند خرید کالمیبا قرار دادیم تا هزینه ای جز خرید محصول را متحمل نشوید.

قیمت گیتار کلاسیک

قیمت گیتار کلاسیک از عوامل مهم و تاثیر گزار در خرید افراد می باشد. اما در این سایت نگرانی از این بابت نباید داشته باشید؛ زیراکه ما همیشه به فکر بودجه شما بوده ایم و قیمت های بسیار مناسبی برای گیتار کلاسیک و حتی سایر موارد مثل خرید ملودیکا و... در نظر گرفته ایم و شما را همیشه با قیمت های خود شگفت زده می کنیم. قیمت گیتار کلاسیک به عوامل مختلفی اعم از جنس بدنه و جنس سیم های آن بستگی دارد. هم چنین سود فروشگاه نیز بر روی آن ها حساب شده و نتیجه نهایی به شما ارائه می شود. ما همه این موارد را در نظر گرفتیم و قیمت گیتار کلاسیک را طوری تعیین کردیم تا اقتصادی باشد و افراد بیشتری بتوانند وارد حوزه موسیقی شوند.

ویژگی های گیتار کلاسیک خوب چیست؟

ویژگی های گیتار کلاسیک خوب شامل صاف بودن دسته و یا نک گیتار کلاسیک می باشد. اگر نک صاف باشد سیم و ها و فرت ها با هم برخوردی نمی کنند و شما در نواختن راحت تر می باشد. همچنین  سایز گیتار کلاسیک از دیگر ویژگی های این ساز بوده و در سایز های مختلف تولید و عرضه می شود. افرادی که در سنین پایین تر قرار دارند نیز می توانند از گیتار کلاسیک متناسب به جثه خود بهره ببرند. در نهایت طول دسته و یا نک از ویژگی های مهم این ساز بوده و افرادی که در سنین پایین تری قرار داند نمی توانند نک هایی با طول بیشتر را در دست بگیرند. نوازندگانی که در سنین کودکی هستند می توانند از گیتار کلاسیک 21 تا 24.5 اینچ استفاده کنند. همین که می توانید متناسب با سن خود یک سایز از گیتار کلاسیک را انتخاب کرده و شروع به نواختن کنید، از ویژگی مثبت گیتار کلاسیک به حساب می آید.

آشنایی با اجزای گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک از اجزای مختلفی تشکیل شده و در مجموع آن چیزی که مشاهده می کنیم گیتار کلاسیک است. در ادامه اجزای گیتار کلاسیک را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

سردسته گیتار کلاسیک ( head stock )

Tuning machine  بر روی سر دسته سوار شده و به همین دلیل قسمت مهمی از گیتار کلاسیک تلقی می شود. در موارد خاص سر دسته بر روی گیتار وجود نداشته و طور دیگری سوار می شوند.

گوشی کوک گیتار کلاسیک ( tuning machin )

Tuning machin بر روی سر دسته قرار گرفته و انتهای سیم گیتار کلاسیک به دور آن پیچیده می شود. تیونر به هر سیمی که بر روی tuning machin سوار شده می گویند.

تیغه یا شیطانک گیتار کلاسیک ( nut )

تیغه یا شیطانک گیتار کلاسیک از جنس های مختلفی چون فلز و پلاستیک ساخته شده است. شیطانک کمی پایین تر از سر دسته بوده و به ازای هر سیم که در گیتار کلاسیک وجود دارد یک حفره را به خود اختصاص داده و سیم ها از درون حفره عبور می کنند.

گردن گیتار کلاسیک (  neck )

گردن بدنه اصلی را به سر دسته گیتار متصل می کند و یک سانتی مترگیتار کلاسیک پهن تر از دیگر گیتار ها می باشد.

فرت گیتار کلاسیک ( fret )

تعداد فرت ها در گیتار کلاسیک متفاوت بوده و از جنس های نیکل و مس می باشند. در یک طرف دسته این فرت ها قرار می گیرند.

صفحه انگشت گذاری گیتار کلاسیک ( fret board )

نوازنده انگشت را بر روی صفحه انگشت گذاری گیتار کلاسیک گزاشته و فرت ها بر روی آن قرار می گیرند.

پاشنه گیتار کلاسیک (  heel یا neck joint  )

پاشنه گیتار کلاسیک دسته را به بدنه متصل می کنند.

تیغه خرک گیتار کلاسیک ( saddle )

تیغه خرک گیتار کلاسیک بر روی پل قرار گرفته و قبل از این که سیم ها به جایی وصل بشوند از این قسمت عبور می کنند.

پل گیتار کلاسیک ( bridge )

تیغه خرک بر روی پل گیتار کلاسیک سوار می شود و متصل به آن است.

حفره صدایی گیتار کلاسیک ( sound hole  )

قسمتی از این ساز باز بوده و به آن حفره صدایی گیتار کلاسیک می گویند که صدای ساز این قسمت به گوشمان می رسد.

گل رز گیتار کلاسیک (  rosette )

دور حفره صدایی گیتار کلاسیک نقش و نگار هایی وجود دارد که به آن گل رز گیتار کلاسیک می گویند. کاربرد خاصی نداشته و برخی معتقد به کاربرد تزئینی آن و برخی دیگر معتقد به جلوگیری از ترک خوردگی اطراف گیتار کلاسیک می باشند. هرچند که هنوز کاربرد دقیقی از آن را هیچ کسی نمی داند و اکثرا تزئینی می دانند.

بدنه گیتار کلاسیک ( body )

بدنه گیتار کلاسیک از چوب های مختلفی تشکیل شده و هرچه این چوب ها با کیفیت تر باشند صدای تولید شده از گیتار کلاسیک بهتر می باشد.

تار گیتار کلاسیک ( string )

جنس تار گیتار کلاسیک در نحوه نواختن تاثیر به سزایی دارد. گیتار کلاسیک در بعضی موارد از روده حیوانات ساخته شده و در بعضی موارد دیگر از نایلون تشکیل شده است. تار های بالایی در گیتار کلاسیک از نایلون با سطح مقطع دایره ای و تار های باس با سیم پیچ آلیاژ مسی هستند.

نکات مهم خرید گیتار کلاسیک

رعایت نکات مهم خرید گیتار کلاسیک باعث می شود تا خریدی بهتر در این زمینه داشته باشید.

  • جنس صدای گیتار به نوع تار ها و نوع جنس بدنه آن بستگی داشته و هرچه با کیفیت تر باشد صدای خوش آواتری را از خود تولید می کند.
  • از فروشگاه معتبر خرید خود را انجام دهید تا جنس خوب را به شما بفروشد.
  • با گیتار کلاسیک خود باید احساس راحتی کنید تا بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید.

🟢 و حالا می توانید خرید تار را نیز با مهرساز تجربه نمایید.

جنس چوب استفاده شده در گیتار کلاسیک چه می باشد؟

جنس چوب استفاده شده در گیتار کلاسیک متفاوت بوده و هر برند از یک نوع چوب خاص بهره می برد. چوب های با کیفیت تر قیمت های بیشتری داشته و طبیعتا صدای بهتری تولید خواهند کرد. قسمت بالایی گیتار کلاسیک عمدتا از چوب صنوبر ساخته شده و این چوب در دسته پر کاربردترین چوب ها قرار می گیرد. چوب صنوبر به این ساز کمک می کند تا صدای وسیع تر و پویاتر داشته باشد. برای ساخت گردنه و صفحه انگشت گذاری از چوب درخت افرا استفاده می کنند. چوب افرا مستحکم بوده و به وضوح بالای صدای گیتار کلاسیک کمک شایانی می کند. چوب ماهون از دیگر چوب هایی بوده که این چوب در گیتار کلاسیک تراکم بالایی داشته و صدای منحصر به فردی را ساز می بخشد. در نهایت با  چوب سدر نیز به ساخت گیتار کلاسیک می پردازند. گیتار کلاسیکی که با این چوب ساخته می شود رنگ تیره تری نسبت به دیگر ساز ها داشته است.

گیتار کلاسیک ارزان

گستار کلاسیک ارزان ممکن است با کیفیت باشد و برعکس کیفیت بسیار نامطلوبی از خود نشان دهد. واقعیت این است که برخی از برند های گیتار کلاسیک مانند برند خانی کیفیت بسیار مناسب و صدای زیبایی دارند و در عین حال به دلیل قیمت پایین تر نسبت به سایر گیتار ها طرفداران زیادی را به خود اختصاص دادند. اگر قصد شروع آموزش را دارید، پیشنهاد می کنیم از گیتار کلاسیک های ارزان قیمت فروشگاه مهرساز دیدن و خرید نمایید.

گیتار کلاسیک حرفه ای

گیتار کلاسیک حرفه ای با متریال ویژه و بسیار باکیفیت مناسب اساتید و نوازندگان گیتار است. این گیتار ها معمولا قیمت بالاتری دارند و اصلا به هنرجویان پیشنهاد نمی شوند. البته توجه داشته باشید که بعضی از فروشندگان سودجو گیتار های معمولی را به عنوان حرفه ای و با قیمت بالا می فروشند. بنابراین پیشنهاد می کنیم جهت خرید گیتار کلاسیک حرفه ای از فروشگاه مهرساز دیدن نمایید.