بلز

بلز سازی است که کودکان را از همان ابتدا آشنا به نت ها و نواختن موسیقی می کند. موسیقی کمک می کند تا استعداد های نهفته کودکان شما پرورش یابد و خود را نشان دهد. بلز را با بازی و سرگرمی به کودکان یاد می دهند تا برای آن ها خسته کننده نباشد. والدینی که به نبوغ فرزندان خود اهمیت قائل هستند، حتما بلز را برای کودکان خود تهیه می کنند.

ارسال رایگان باغلاما به سراسر کشور

در حال نمایش 3 نتیجه

بلز چیست؟

بلز سازی است کودکانه که در دسته ساز های کوبه ای قرار می گیرد. بلز مدل کوچکی از ساز زیلوفون بوده ولی طوری طراحی شده تا برای فرزندان و کودکان مناسب سازی شده باشد. در این ساز، میله های رنگی و فلزی قرار دارد و با ضربه زدن به هر میله یک نت مخصوصی اجرا می شود. از این لحاظ شباهتی به کلید های پیانو داشته و ذهن کودکان را برای آن آماده سازی می کند. برای نواختن بلز از چوب هایی به نام پتک استفاده می کنند. با ضربه زدن پتک بر روی میله ها با طول های متفاوت یک موسیقی کودکانه به اجرا در می آید. تیغه های فلزی با طول های بیشتر معمولا صدای بلندتری را ایجاد کرده و تیغه های کوچک تر صدای کمتری دارند. نام دیگر بلز ارف بوده و عده ای بلز را به این نام می شناسند. بلز یا ارف نیازی به کوک کردن ندارند و در هر مکان و یا زمانی کودکان شما می توانند اقدام به نواختن کنند.

خرید بلز

خرید بلز از بهترین انتخاب هایی است که والدین برای فرزندان مستعد موسیقی خود دارند. کودکانی که هوش موسیقیایی دارند باید فورا آن را پرورش دهند تا قبل از اینکه آن را به دست فراموشی بسپارند. پرورش افکار و نبوغ کودکان از وظایف والدین آگاه می باشد. کودکانی که استعداد و علاقه خود به موسیقی را نشان دادند، به علت سن کم نمی توانند ابزار یا آلات موسیقی را در دست بگیرند. برای آماده سازی ذهن کودکان ما به شما خرید بلز را پیشنهاد می کنیم. با خرید بلز تا مدت ها ذهن کودکان درگیر نت ها و نواختن شده و استعداد خود را کم کم پرورش می دهند. بعد از مدتی طی کردن دوره یادگیری بلز، سن آن ها افزایش می یابد و با ذهن باز و آگاه یک حوزه موسیقی را انتخاب می کنند. بسیاری از نوازندگان همین روش را طی کرده اند تا به الان که نوازنده های نامداری شده اند. خرید بلز در فروشگاه مهرساز به آسانی انجام می شود؛ زیراکه ما سفارشات شما را به صورت آنلاین ثبت می کنیم و در مدت زمانی بسیار کوتاه بلز را برایتان ارسال می کنیم. همچنین به جز ساز های کودکانه، ساز های دیگری چون خرید سه تار را می توانید با تجربه کنید.

قیمت بلز

قیمت بلز متفاوت بوده و هر برند یک قیمتی را برای تولیدات خود تعیین کرده است. البته شما قطعا بلز را در اسباب بازی فروشی ها مشاهده کرده اید و بعضی اوقات قیمت های بسیار پایینی نیز داشتند. اما باید بدانید که ساز های اصل و اورجینال در فروشگاه های اسباب بازی فروشی قرار نگرفته و آن سازها، غیر اصولی می باشند. اگرچه بلز برای کودکان یک سرگرمی محسوب شده اما نواختن آن رسالتی نیز دارد. رسالت بلز آموزش صحیح نت های موسیقی برای فرزندان می باشد که ساز های غیر اصولی این ویژگی را ندارند. قیمت بلز به طور کلی از ساز های دیگر پایین تر بوده و در فروشگاه های معتبر قیمت های مناسب تری نیز دارند. فروشگاه مهرساز از جمله فروشگاه های معتبری است که بلز را با قیمت های ویژه به شما ارائه می کند. البته قیمت سنتور نیز مانند قیمت بلز، بسیار مناسب تعیین شده است.

انواع بلز

انواع بلز به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود که در ادامه هر یک را توضیح خواهیم داد.

بلز دیاتونیک

بلز دیاتونیک برای آموزش مبتدی و شروع موسیقی برای کودکان بسیار مناسب است. در این مدل شما نت دیز و بملی مشاهده نمی کند و به همین دلیل سازی معمولی به حساب می آید. گام بلز دیاتونیک بر روی دو ماژور تنظیم شده است.

بلز کروماتیک

بلز کروماتیک نسبت به دیاتونیک کمی حرفه ای تر می باشد. در این مدل بلز تیغه های فلزی بیشتر بوده؛ بنابراین می توان نت های بیشتری را اجرا کرد. نت های دیز و بمل یا همان نیم پرده در بلز کروماتیک وجود داشته و نت ها را در گام مینور و ماژور می نوازند.

🟢 برای مشاهده قیمت کالیمبا از فروشگاه مهرساز دیدن نمایید.

ویژگی های بلز

ویژگی های بلز شامل موارد زیر می باشد.

  • بلز سازی مناسب برای کودکان بوده و هوش و استعداد آن ها را در زمینه موسیقی پرورش می دهد.
  • تیغه ها با رنگ های متفاوتی وجود داشته که هر تیغه آوای مخصوص به خود را دارد.
  • بلز دیاتونیک برای شروع موسیقی برای کودکانی که هیچ پیش زمینه ای ندارند مناسب تر است.
  • بلز براساس رنگ بمدی های استاندارد تولید شده و هر رنگ بیانگر یک نت در موسیقی می باشد.