ملودیکا

ملودیکا با ساختار جذابی که داشته موسیقی دوستان زیادی را علاقه مند به خودش کرده است. این ساز بادی بوده و با دمیدن در بخش مخصوص و گزاشتن انگشت بر صفحه کلید، آن را می نوازید. مبدا ملودیکا از کشور ایتالیا بوده و از آن جا به سراسر دنیا صادر می شود.  انواع ملودیکا را می توانید در همین سایت مشاهده کنید و سپس در صورت تمایل اقدام به خرید آن بکنید.

ارسال رایگان باغلاما به سراسر کشور

نمایش 1–6 از 8 نتیجه

ملودیکا چیست؟

ملودیکا در دسته ساز های نوع بادی قرار می گیرد. این ساز زبانه آزاد داشته و با دمیدن به آن می توانید بنوازید. در ساز های بادی معمولا سوراخ هایی تعبیه شده تا با قرار دادن انگشت بر روی آن ها صدای مورد نظر تولید شود.

اما در ملودیکا این کار راحت تر شده و با قرار دادن صفحه ای مانند کیبورد یا پیانو بهتر می نوازید هم چنین با دمیدن و فشردن یکی از کلاویه ها به طور هم زمان  می توانید صدای دلخواه را تولید کنید.
کلاویه به کلید هایی که بر روی صفحه ملودیکا قرار دارد گفته می شود. این ساز معمولا وزن کمی داشته و حمل آن برای افراد آسان می باشد.

تاریخچه ملودیکا

تاریخچه ملودیکا به دهه 1950 باز می گردد. این ساز چیزی بین فلوت و پیانو بوده و خصوصیات هردو را دارا می باشد. این وسیله موسیقی کوچک بوده و همه جا می توانید از آن بهره ببرید. آندری بورل در ایتالیا شروع به ساخت آن کرد و نام آن را کلاویتا گذاشت. در سال 1960 برا اولین بار یک آهنگ ساز به نام مایکل ریش در قطعه ای به نام ملودیکا از این ساز استفاده کرد. بعد ها نوازنده برزیلی به نام هرمتو پاسکول آن را در آلبوم خود به کار گرفت تا به شهرت هرچه بیشتر ملودیکا در سطح جهانی دامن بزند.

خرید ملودیکا

خرید ملودیکا از خرید های مهم برای نوازندگان این ساز بادی به حساب می آید. برای خرید ملودیکا باید دقت کنید که چه نوع سازی را مد نظر دارید و از چه برندی باشد. اگر ملودیکا شما کیفیت بدی داشته باشد نواختن شما بی فایده خواهد بود و پس از مدتی دست از نواختن آن بر می دارید.

معمولا هنرجویان ملودیکا های ارزان را برای شروع کار خود انتخاب می کنند. این انتخاب به اشتباه نبوده و تنها نکته ای که باید در خرید ملودیکا دقت کنند اعتبار فروشگاه مد نظر است. فروشگاه های معتبر با سازندگان این ساز در ارتباط بوده و بهترین ساز ها را تحویل شما می دهند.

فروشگاه مهرساز در زمینه خرید ملودیکا و خرید کالیمبا مشهور می باشد و بهترین اجناس را به هنرمدان عزیز ارائه می دهد. در این مجموعه با همکاری اساتید نامدار توانسته ایم بهترین ساز های روز دنیا را در محصولات خود قرار دهیم.
✅ پیشنهاد می کنیم از لیست قیمت هنگ درام در فروشگاه مهرساز دیدن کنید.

قیمت ملودیکا

قیمت ملودیکا بستگی به نوع ملودیکایی که انتخاب می کنید، دارد. ملودیکا تعداد کلید های متفاوت داشته و همین عامل در قیمت گذاری ها موثر واقع می شود. هم چنین جنس بدنه ملودیکا و متریالی که در ساخت آن به کار گرفته شده باعث تغییر قیمت ها می شود. تعداد کلاویه ها هرچه بیشتر باشد قیمت ها بیشتر شده و به طبع اگر تعداد کلاویه ها کم تر باشد قیمت ها نیز کاهش می یابند. اگر نوازنده مبتدی هستید به شما توصیه می شود تا ملودیکایی که انتخاب می کنید تعداد کلاویه های کم تری داشته باشد.

این گونه هم نواختن برایتان آسان تر خواهد شد و هم قیمت کم تری را بابت این ساز پرداخت کرده اید. رفته رفته با کسب مهارت در این ساز باید ساز های گران قیمت تر را امتحان کنید تا حرفه ای شوید. فروشگاه مهرساز با در نظر داشتن جامعه افراد مبتدی تا حرفه ای انواع ملودیکا را در قیمت های متفاوت ارائه کرده است. هدف از این کار خدمت به شما بوده تا حق انتخاب بیشتری داشته باشد.

اجزای ملودیکا

آشنایی با اجزای ملودیکا سبب می شود تا آن را بهتر بشناسید. شناخت بهتر و بیشتر سازی که می نوازید شما را تبدیل به یک نوازنده حرفه ای می کند. این اجزا شامل:

  • لوله ای که در آن می دمند
  • سر ساز
  • بدنه پلاستیکی در گاهی موارد چوبی
  • کیبورد یا کلاویه
  • صفحه زبانه

انواع ملودیکا

انواع ملودیکا سبب شده تا آوا های مختلفی تولید کنند و بستگی به نیاز ی که دارید یکی از آن را می توانید انتخاب کنید. انواع ملودیکا را در ادامه نام خواهیم برد.

ملودیکا آلتو و سوپرانو

ملودیکا آلتو و سوپرانو صدای قوی و نازکی داشته و روی کلید های دست چپ کلید های سیاه و دست راست کلید های سفید قرار گرفته است.

ملودیکا تنور

ملودیکا تنور صدای پایین و بمی داشته و با دو دست نواخته می شود. این نوع ملودیکا را باید با یک دست شاسی آن را نگه داشت و دست دیگر باید روی کیبورد باشد.

ملودیکا باس

ملودیکا باس مناسب برای افراد حرفه ای بوده و با این نوع ملودیکا می توانید صدا های زیر و بم را به خوبی اجرا کنید. هم چنین قیمت ملودیکا باس نسبت به نوع های دیگر بیشتر می باشد.

ملودیکا آکوردینا

ملودیکا آکوردینا از با سابقه ترین نوع ملودیکا می باشد. در این نوع ملودیکا از فلز استفاده می کنند و صدای بسیار خوبی دارد. به دلیل استفاده از فلز در تولیدات این نوع ساز قیمت بیشتری را به خود اختصاص داده است.

✅ از همه جا ارزان تر و مطمعن تر: خرید گیتار کلاسیک را به ما بسپارید.

نحوه نگهداری از ملودیکا

نحوه نگهداری از ملودیکا به شما کمک می کند تا مدت زمان بیشتری از این ساز استفاده کرده و دچار آسیب و خراش نشود. اولین کاری که برای نگهداری از ملودیکا باید انجام دهید، تمیز بودن شلنگ آن می باشد. قبل از نواختن ملودیکا چیزی نخورید تا باقی مانده مواد غذایی از راه دهان وارد شلنگ نشود. این ساز را با دمیدن می نوازید؛ بنابراین حتما رطوبت این بخش را فرا می گیرد. حتما بعد از نواختن ملودیکا شلنگ را از بدنه جدا کرده تا رطوبت اضافی گرفته شود. همچنین هاردکیس در نگهداری بهتر ملودیکا شما را یاری می دهد.